Fotó: Freerange
Sokszor felvetülnek a kérdések, szeretnek a magyarok vállalkozni? Megéri-e Magyarországon vállalkozni? A kritikusokat és panaszkodókat megcáfolja,hogy a Minner.hu vállalkozás ötleteinek olvasása után többen is felveszik a kapcsolatot a bloggerrel. Sőt, néhányan már el is indították saját vállalkozásukat az oldalon található ötletekből inspirálódva.
A blogon 140 könnyen kivitelezhető - kis tőkeigényű - vállalkozási ötlet leírását és több startup ötletet is találhatnak az érdeklődők. Természetesen ezek csak ötletmorzsák, a kivitelezés a leendő vállalkozón múlik.
A Minner.hu –n nem rég indult Vállalkozást Indítok projekt, amiben 5 kezdő vállalkozást támogat, menedzsel. Az oldalon figyelemmel tudod követni a vállalkozók útját.
Ezekből látható, hogy mi magyarok nem csak szeretünk vállalkozni, de meg is éri nekünk ezt tenni. Egy jó ötlet, megfelelő kivitelezés, vállalkozói rátermettség és akár 150 ezer Ft-ból elindíthatjuk vállalkozásunkat.
A legnépszerűbb ötleteket IDE kattintva el is olvashatod.
Tény, vállalkozni mindig kockázatos. Sokan ezért nem is fognak bele, és nyugtatgatják magukat olyan (kreált) kifogásokkal, mint például „túl sok pénz kell ehhez”, „már van munkám”, „itt nem lehet vállalkozni” stb. A komfortzónából nagyon nehéz kilépni, minden bizonnyal ezért teszik olyan kevesen. Megfelelő a többségnek az eddigi élete, az eddigi lehetőségei, csak azért, mert nem merik megtenni az első lépést.
„kockázat nélkül nincs siker”
Ha nem vagy maradéktalanul elégedett az életeddel, akkor gondold végig, mit kellene ahhoz tenned, hogy az légy! Mindig az lebegjen előtted, hogy most élsz, ezt az életet ajándékba kaptad, miért ne koronáznád meg azzal, hogy úgy élj, ahogy mindig is akartál? Igen, tudom, hogy mondani a legkönnyebb. De csak az első lépés a nagyon nehéz, utána már visz a lendület. Ugyanakkor kétségtelen tény, hogy nagyon sokan belebuknak abba, hogy jobb életet akartak élni, és emiatt vállalkozni kezdtek. Nem azok a legsikeresebb emberek, akik soha nem buktak bele, hanem azok, akik minden bukás után levonták a tanulságot, és újrakezdték. Bármennyire hihetetlen, azok, akik ma nagyon sikeresek, ők is rengetegszer vallottak kudarcot, de SOHA nem adták fel. Van is egy mondás: „az emberek 97%-a túl korán feladja az álmának a megvalósítását, és rendszerint annak a 3%-nak dolgozik, akik viszont soha nem adták fel”.
A kockázat mellett a másik nagyon kritikus eleme annak, hogy vállalkozásba kezdjen valaki az, hogy nagyon sok munka jár vele. És most itt nem feltétlenül a könyvelésre, az adminisztrációs feladatokra gondolok, hanem a közvetett dolgokra: hatalmas mennyiségű tudást (nem feltétlenül lexikális tudást) igényel az, hogy valaki sikerre tudja vinni. A siker sokszor hosszú-hosszú évek kitartó és keserves munkájának a gyümölcse. Egy jéghegyhez hasonlítanám ezt a jelenséget. Az emberek csak a csúcsot látják, a mi esetünkben azt, amikor már sikeres valaki, de hajlamosak vagyunk figyelmen kivül hagyni a víz alatti részt, ami rendszerint sokkal nagyobb, mint maga a kilátszó rész. Ez a sok munka és előkészület.
Soha nem késő nekivágni. Én hiszek abban, hogy a sorsunkat a döntéseinkkel befolyásoljuk. Egy elhatározás hatalmas dolgoknak lehet a táptalaja. Az idő így vagy úgy, de eltelik, kérdés csak az, hogy mihez kezdesz vele. Egy ismert mondás szerint az idő neked dolgozik, ha cselekszel, de viszont ellened, ha a fenekeden ülsz. Idős vagy? Fiatal vagy? Férfi, esetleg nő vagy? Teljesen lényegtelen! Ha van egy álmod, akkor mégis mi akadályoz abban, hogy elérd azt?! Bizonyára te is tudod a választ – TE MAGAD!
Forrás: MTI
Ha tetszett az írás, akkor oszd meg barátaiddal, ismerőseiddel.
Inspii Facebookon és Instagramon is.
https://www.facebook.com/inspiinsts/